Päivittäistavarat kauppalaivasta – katso aikataulut!

Facebook-sivumme

Päivittäistavarat kauppalaivasta – katso aikataulut!

Facebook-sivumme

Päivittäistavarat kauppalaivasta – katso aikataulut!

Facebook-sivumme

Kauppalaiva Christina Butiksbåten tarjoaa monipuolisesti tärkeimmät elintarvikkeet saariston vakioasukkaille ja kesäloman viettäjille. Kauppalaivamme on lastattu muun muassa päivittäistavaroilla, elintarvikkeilla ja juomilla. Saat meiltä myös multaa ja tilauksesta esimerkiksi pieniä määriä rakennustarvikkeita.

Tel./Puh. Christina 0400 490 849 (Enska), 050 552 7250 (Dockan).
Tarkistathan mahdollisesti poikkeavat aikataulut vielä Facebook-sivuiltamme.

Kauppalaiva Christina Butiksbåten, aikataulut kesällä 2021

Tisdag och fredag/ tiistai ja perjantai 22.6-6.8.2021

  • Simsalö 9.00

  • Norkulla 9.30

  • Skyttenskär 10.00

  • Kitö 10.45

  • Kalvön / Stiernb. 11.45

  • Kalvön / Sandv. 12.16

  • Rävholmen 12:45

  • Killingholmen 13.15

  • Rågskär 13:45

  • Bodö / Pohj. 14.15

  • Tredjeholmen 14.30

  • Bodö / Post 14:45

  • Komsalö 15:45

  • Söderkullalandet 16.15

måndag och torsdag / maanantai ja torstai 21.6-5.8.2021

  • Norra mölandet 9.00

  • Girsholmen 9.30

  • Pörtö / Skolbr. 10.30

  • Pörtö / Ångbåtsbr. 11.00

  • Fagerö / Kauniss. 11.45

  • Svarta hästen 12.30

  • Skrakholmen 13.00

  • Hanska 13.30

  • Kuiva hevonen 14.00

  • Villinki / Itä 14.45

  • Villinki / Viherl. 15.15

  • Villinki / Byav. 15.45

  • Brändholmen (torstai 16:00)

  • Satamasaari 16.15

  • Iiluoto 16.45

Lördag / lauantai 19.6-7.8.2021

  • Girsholmen 9.15

  • Pörtö skolbr. 10.15

  • Pörtö / Ångbåtsbr. 10.45

  • Fagerö / Kauniss. 11.30

  • Svarta hästen 12.30

  • Skrakholmen 13.00

  • Hanska 13.30

  • Kuiva hevonen 14.00

  • Villinge / Itä, öst 14.45

  • Villinge / Viherl. 15.15

  • Villinge / Byav. 15.45

  • Satamasaari 16.15

  • Iiluoto 16.45