Päivittäistavarat kauppalaivasta - katso aikataulut!

Kauppalaiva Christina Butiksbåten tarjoaa monipuolisesti tärkeimmät elintarvikkeet saariston vakioasukkaille ja kesäloman viettäjille. Kauppalaivamme on varustettu muun muassa päivittäistavaroilla, elintarvikkeilla ja juomilla. Saat meiltä myös multaa ja tilauksesta esimerkiksi pieniä määriä rakennustarvikkeita.

Tel/Puh CHRISTINA 0400 490 849 (Enska), 050 552 7250 (Dockan)

Tarkistathan mahdollisesti poikkeavat aikataulut vielä Facebook-sivuiltamme.

Kauppalaiva Christina Butiksbåten, aikataulut kesällä 2017

Må. Onsd. Fre. /
Maan. Kesk. Perj. 16.6 - 11.8

Simsalö 9.00
Norrkulla 9.30
Skyttenskär 10.00
Kitö 10.45
Kalvön/Stiernb. 11.30
Kalvön/Sandv 12.00
Kalvön/Etelä 12.30
Rävholmen 13.00
Killingholmen 13.30
Rågskär 14.00
Bodö/Pohj. 14.30
Tredjeholmen 14.45
Bodö/post 15.00
Komsalö 16.00
Söderkullalandet 16.30

Tisd. Torsd. /
Tiist. Tors 20.6 - 10.8

Norra mölandet 8.45
Girsholmen 9.30
Korpholmen 9.45
Pörtö/skolbr. 10.30
Pörtö/ångbåtsbr. 11.00
Fagerö/Kauniss. 11.45
Svarta hästen 12.30
Skrakholmen 13.00
Hanska 13.30
Kuiva hevonen 14.00
Villinki/itä 14.45
Villinki/viherl 15.15
Villinki/byav. 15.45
Brändholmen 16.15
Satamasaari 16.45
Iiluoto 17.15
Bästö 17.45

Lördag/ lauantai   17.6 - 12.8

Girsholmen 9.15
Pörtö skolbr. 10.15
Pörtö/ångbåtsbr. 10.45
Fagerö/kauniss. 11.30
Svarta hästen 12.30
Skrakholmen 13.00
Hanska 13.30
Kuiva hevonen 14.00
Villinge/itä, öst. 14.45
Villinge/viherl. 15.15
Villinge/byav. 15.45
Satamasaari 16.15
Iiluoto 16.45

Suosittele meitä

Yhteystiedot

Kauppalaiva Christina Butiksbåten
Björnsövägen 34
00890
HELSINKI
siw.ahonen@gumbostrand.fi
www.kauppalaivachristina.fi
Karhusaarentie 34, Helsinki