Päivittäistavarat kauppalaivasta - katso aikataulut!

Kauppalaiva Christina Butiksbåten tarjoaa monipuolisesti tärkeimmät elintarvikkeet saariston vakioasukkaille ja kesäloman viettäjille. Kauppalaivamme on varustettu muun muassa päivittäistavaroilla, elintarvikkeilla ja juomilla. Saat meiltä myös multaa ja tilauksesta esimerkiksi pieniä määriä rakennustarvikkeita.

Tel/Puh CHRISTINA 0400 490 849 (Enska), 050 552 7250 (Dockan)

Tarkistathan mahdollisesti poikkeavat aikataulut vielä Facebook-sivuiltamme.

Kauppalaiva Christina Butiksbåten, aikataulut kesällä 2019

Må. Onsd. Fre. /
Maan. Kesk. Perj. 14.6 - 9.8

Simsalö 9.00
Norrkulla 9.30
Skyttenskär 10.00
Kitö 10.45
Kalvön/Stiernb. 11.30
Kalvön/Sandv 12.00
Kalvön/Etelä 12.30
Rävholmen 13.00
Killingholmen 13.30
Rågskär 14.00
Bodö/Pohj. 14.30
Tredjeholmen 14.45
Bodö/post 15.00
Komsalö 16.00
Söderkullalandet 16.30

Tisd. Torsd. /
Tiist. Tors 18.6 - 8.8

Norra mölandet 8.45
Girsholmen 9.30
Korpholmen 9.45
Pörtö/skolbr. 10.30
Pörtö/ångbåtsbr. 11.00
Fagerö/Kauniss. 11.45
Svarta hästen 12.30
Skrakholmen 13.00
Hanska 13.30
Kuiva hevonen 14.00
Villinki/itä 14.45
Villinki/viherl 15.15
Villinki/byav. 15.45
Brändholmen 16.15
Satamasaari 16.45
Iiluoto 17.15
Bästö 17.45

Lördag/ lauantai   15.6 - 10.8 

Girsholmen 9.15
Pörtö skolbr. 10.15
Pörtö/ångbåtsbr. 10.45
Fagerö/kauniss. 11.30
Svarta hästen 12.30
Skrakholmen 13.00
Hanska 13.30
Kuiva hevonen 14.00
Villinge/itä, öst. 14.45
Villinge/viherl. 15.15
Villinge/byav. 15.45
Satamasaari 16.15
Iiluoto 16.45 

Juhannusaatto 21.6.2019 aikataulu

Midsommarafton 21.6.2019 tidtabell

Skyttenskär 7.30
Kitö 8.00
Kalvö, etelä 8.30
Rävholmen 9.00
Killingholmen 9.30
Rågskär 10.00
Bodö norra/pohj. 10.30
Bodö post/posti 11.00
Pörtö stora, iso 11.30
Pörtö skola/koulu 12.15
Fagerö, Kaunissaari 13.15
Svarta Hästen 14.15
Skrakholmen 15.00
Hanska 15.30
Kuiva Hevonen 16.15
Villinge östra/itä 17.15
Villinge, outokumpu 17.45
Villinge byaviken/kylälahti 18.15
Satamasaari 18.45
Iiluoto 19.15

Suosittele meitä

Yhteystiedot

Kauppalaiva Christina Butiksbåten
Björnsövägen 34
00890
HELSINKI
siw.ahonen@gumbostrand.fi
www.kauppalaivachristina.fi
Karhusaarentie 34, Helsinki